Когато суперзвездата на европейския футбол Гарет Бейл подписа в Мейджър Лийг Сокър и по-конкретно с Лос Анджелис ФК, еуфорията около тази сделка беше огромна и с нетърпение се очакваха неговите изяви. Те до момента не са особено впечатляващи, като ви предлагаме видео компилация от неуспешните му изяви в 11-те му участия.

Уелсецът беше изпаднал в немилост в Реал Мадрид и дълго време отказваше да бъде продаден, като най-после в началото на този сезон се стигна до трансфер, който да устройва и трите страни.

Бейл беше приет като рок звезда в САЩ заради фантастичната си визитка, включваща пет триумфа в Шампионска лига, три в Ла Лига и един за Купата на Испания.

Дебютът му за Лос Анджелис ФК дойде на 18 юли при гостуването на Нешвил, спечелено с 2:1. Тогава Гарет влезе като резерва за последните 19 минути и нямаше достатъчно време да даде кой знае какъв принос.

Очакваше се в следващите мачове той постепенно да се утвърди като титуляр, но това така и не се случи. Бейл влезе в още четири мача от скамейката, но пък вкара попадения срещу Спортинг Канзас Сити (2:0) и Реал Солт Лейк (4:1). След това при мистериозни обстоятелства той не бе в състава за мачовете срещу Шарлът и Ди Си Юнайтед в средата на август.

Без да се бави, Гарет Бейл откри головата си сметка и отвъд океана

Завърна се като резерва за двубоя със Сан Хосе Ърткуейкс, с който Лос Анджелис влезе в серия от три поредни поражения. Във второто от тях срещу Остин Бейл най-после получи шанс като титуляр, но игра само 59 минути без да има влияние при тежката загуба с 1:4.

В последните седем мача на Ел Ей, Бейл неизменно получава минути, но едва в два от тях като титуляр. След това дойде и срещата срещу Белгия в Лигата на нациите, в която звездата на "драконите" отново влезе като резерва при загубата с 1:2. Головете в сметката му липсват, като съответно и формата на Лос Анджелис не е особено задоволителна в последно време. Тимът обаче продължава да е убедителен лидер в Западната конференция с девет точки преднина пред Остин.

Дали има проблем с формата на Бейл? Ако питате него, отговорът категорично е не. Преди мача с Белгия уелсецът заяви, че се чувства перфектно в САЩ и че е готов за подвизи на Световното първенство в Катар, където страната му е в група с Англия, Иран и Щатите.

"Още не съм играл 90 минути, но това е целта, към която се стремя. Вървим по път, който ме устройва. Искам да играя цели мачове, но разбирам, че това трябва да стане постепенно, защото в последните години нямах нужния ритъм. Приемам всяка нова седмица като отделна ис е надявам да помогна на Лос Анджелис, и да съм готов за Световното първенство. Всеки футболист иска да играе максимално много, но трябва да подхождаме умно. Дано този подход ми донесе най-добрата форма за Световното", каза Бейл.