Луис Суарес се оттегли разочарован след отпадането на Насионал от Копа Судамерикана в четвъртфиналната фаза. Легендата влезе като резерва за родния си клуб, в който се завърна преди няколко седмици, но не помогна - Атлетико Гоянензе бе твърде силен и спечели реванша с 3:0, а с общо 4:0 продължава на полуфинал. Гледахте срещата по MAX Sport 4 HD.

Нощта в Бразилия не бе никак добра за уругвайците, като след мача имаше инциденти на трибуната с техни привърженици, няколко от които са в болница в Гояс.

35-годишният Суарес се появи на терена още на старта на второто полувреме, заменяйки Гиглиоти, но бе късно - до тогава Луис Фернандо и Габриел Бараяс вече бяха дали аванс от 2:0 за Атлетико. Пак Фернандо вкара за 3:0, преди да бъде изгонен в добавеното време - нещо, което ще му струва участие и в двата полуфинални дуела.

А те са срещу друг бразилски отбор - Сао Пауло или Сеара, където предстои реванш. Той е в четвъртък от 01:15 часа българско време по MAX Sport 4 HD, а Сао Пауло на свой терен ще брани аванс от 1:0, взет като гост.

Индепендиенте дела Вале довърши задачата си и елиминира с 4:1 в реванша венецуелския Депортиво Ташира. Въпреки че нещата започнаха трудно - Ернандес вкара за 0:1 в 26-ата минута и изравни общия резултат на 1:1. Но еквадорският отбор се вдигна и голове на Жоанер Чавес, Лаутаро Диас, както и две попадения от дузпи на Жуниор Сорноса и Лоренсо Фаравели, оформиха крайния резултат.

Любопитна ситуация се получи в началото на второто полувреме, когато Йерсон Чакон от гостите театрално се просна, след като се докосна до рамото на нищо неподозиращ съперников играч, опитвайки да му изпроси червен картон... Като в Южна Америка, знаете.

Индепендиенте чака на полуфинал Интернасионал (Бразилия) или перуанския Мелгар. Реваншът е в Порту Алегре е в петък от 01:15 часа българско време, по MAX Sport 4 HD. Първата среща завърши 1:0 за бразилския тим.