Палмейрас отново е големият шампион в турнира Копа Либертадорес.

Колосът от град Сао Пауло победи с 2:1 Фламенго в изцяло бразилския финал на турнира, който имахте възможността да наблюдавате по MAX Sport 1 HD.

Така Палмейрас защити трофея, който успя да спечели в началото на тази година в друг бразилски финал, тогава срещу Сантош.

Палмейрас също така се превърна в първия тим от 20 години насам, който успя да защити титлата си. За последно това сториха аржентинците от Бока Хуниорс.

Днес мачът бе решен след продължения, в които най-важният миг се оказа фаталната грешка на Адреас Перейра.

В 95-ата минута той подари топката на Дейверсон, който вкара голът за 2:1, оказал се победен за Палмейрас.

Иначе мачът започна по отличен начин за шампионите, които откриха резултата още в шестата минута на мача.

Тогава Майк по отличен начин върна топката към дъгата на наказателното поле, където Рафаел Вейга с отличен удар прати топката във вратата.

От този гол до края на редовното време мачът изцяло принадлежеше на Фламенго, но Барбоса, Давид Луис и Рибейро се отчетоха с пропуски.

Все пак напълно логично тимът от Рио изравни, след като голямата им звезда Габриел Барбоса, популярен из целия свят като Габигол, успя да изравни в 72-ата минута.

Това прати мача в продължения, които бяха решени от тази грешка на Перейра.