Ейбар и Алавес завършиха наравно 1:1 на "Естадио Мунисипал де Ипуруа" в първия полуфинален мач за влизане в Ла Лига. Можехте да го гледате пряко по MAX Sport 4 HD.

И двата гола паднаха през първото полувреме, като гостите от Алавес поведоха в деветата минута с попадение на Мамаду Сила с техничен удар от малък ъгъл.

Най-красивият момент в мача дойде в продължението на първата част, когато Стоичков вкара удар тип скорпион, за да изравни резултата.

Реваншът в Алавес е на 8 юни от 22:00 часа (пряко по MAX Sport 4 HD).

В другия полуфинален сблъсък Леванте взе солидно предимство срещу Албасете, като го победи като гост с 3:1.

Домакините поведоха с попадение на Мохамед Джетей в 18-ата минута, но големият герой на мача се казваше Хорхе Де Фрутос, като нападателят вкара два гола за Леванте - в 30-ата и 56-ата минута. Между тях Джетей си отбеляза автогол в 34-ата.

Леванте трудно ще загуби двата си гола аванс в домакинството, което е на 7 юни (22:00 часа на живо по MAX Sport 4 HD).