Английският Уест Хям взе първата си победа в евротурнирите след 5-годишна пауза.

"Чуковете" на Дейвид Мойс започнаха груповата фаза на Лига Европа с победа при гостуването си на Динамо в Загреб - 2:0.

Голмайсторът на отбора Михаел Антонио откри резултата в 21-ата минута след груба грешка на защитник на домакините. Нападателят изпревари вратаря и вкара на празна врата за 1:0.

Вторият гол бе доста по-изработен от англичаните. Националът Деклан Райс пробяга почти половината терен по фланга и прати топката от малък ъгъл между краката на вратаря, за да оформи крайния резултат.

Така Уест Хям поведе в Група "H", където в другия мач Генк победи като гост Рапид (Виена) с 1:0.

Престижна победа при гостуване взе и френския гранд Лион. "Хлапетата" се справиха със съпротивата на шотландския Рейнджърс също с 2:0.

Карл Екамби откри резултата в 23-ата минута след асистенция на Бруно Гимараеш, а в 55-ата Джеймс Таварниер си отбеляза автогол.

Лион Повежда в Група "А", а в другия мач там датският Брьондби и чешкият Спарта (Прага) завършиха при резултат 0:0.