Уест Хем е новият носител на трофея в Лига на конференциите!

На финала в Прага "чуковете" надвиха Фиорентина с 2:1 в мач, който наблюдавахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Първото полувреме на двубоя бе доста постно, а най-интересното бе свързано с инцидент, при който английски фенове разкървавиха главата на капитана на Фиорентина Бираги, след като го нацелиха с пластмасови чаши.

Втората част обаче предложи необходимото зрелище и двата тима си размениха по един светкавичен гол.

Първо Уест Хем откри от дузпа след точно изпълнение на Бенрама, а Фиорентина веднага върна попадението чрез Бонавентура.

И когато всички очакваха да се стигне до продължения, Уест Хем нанесе своя удар в последната минута на редовното време. В ролята на героя влезе Джаред Боуен, с чийто гол английският тим завоюва европейския трофей!