Удинезе победи Сасуоло с 3:2 в атрактивен мач от 12-ия кръг на италианската Серия "А".

Така Удинезе постигна първата си победа от средата на Септември, когато надви Специя. Сасуоло пък допусна второ поредно поражение след домакинското 1:2 от Емполи миналата седмица.

Мачът на "Стадио Фриули" мина през два обрата и прати домакините на 12-ото място в таблицата с актив от 14 точки. Сасуоло е 14-и с 14 точки.

Удинезе откри резултата в осмата минута с първата изгодна ситуация в мача. Жерар Деулофеу реализира с удар по земя след остър пас на Родриго Бекао.

След това обаче дойде моментът за Доменико Берарди. Класният нападател изравни резултата в 15-ата минута след потресаваща грешка на вратаря Марко Силвестри.

В 28-ата минута Давиде Фратеси направи обрата пълен след центриране по земя на Рогерио и силен шут от близка дистанция - 2:1.

Удинезе успя да изравни още преди края на полувремето. В 39-ата минута голмайсторът Фратеси си отбеляза автогол, след като топката рикошира в него при далечен шут на аржентинеца Науел Молина.

През втората част Удинезе направи перфектна комбинация, която реши мача в 51-ата минута. В нейния завършек Роберто Перейра асистира на Бето и той вкара на празна врата.