Удинезе и Аталанта завършиха наравно 2:2 на "Дачия Арена" в много любопитен сблъсък от деветия кръг на Серия "А", който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Двата тима са сред приятните изненади на първенството в началото на сезона, като бергамаските водят в класирането с 21 точки, а "бианконерите" са четвърти с 20. Благодарение на това равенство тимовете запазиха сериите си без поражение - съответно осем поредни мача за днешните домакини от Удине и девет за гостите.

Аталанта изигра силно първо полувреме, в което поведе в резултата с гол на Адемола Лукман в 36-ата минута, който се възползва от перфектна асистенция по земя на Луис Муриел.

В 56-ата минута ситуацията за домакините стана още по-тежка, когато самият Муриел реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него от Дестини Удоджи.

Удинезе обаче заигра силно след това и успя да изравни. Първо в 67-ата минута Жерар Деулофеу вкара за 1:2 с фантастично изпълнение на пряк свободен удар. В 78-ата минута Неуен Перес реализира с глава за крайното 2:2 след меко подаване от аутлинията на Роберто Перейра.

В друг мач, който гледахте пряко по MAX Sport 1 HD, Монца продължи серията си с трета поредна победа, надделявайки с 2:0 при домакинството си на Специя. Валентин Антов и Петко Христов не бяха част от групите на двата отбора.

Головете за Монца реализираха Карлос Аугусто в 32-ата минута и Пабло Мари в 63-ата. По този начин домакините вече са 12-и в таблицата с 10 точки, докато Специя е 14-и с осем.

В мач от снощи Болоня и Сампдория завършиха наравно 1:1 след попадения на Матия Дестро за гостите и Саша Лукич за домакините в самия край.