ЦСКА допусна домакинско поражение от украинския Зоря (Луганск) в третия кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите.

В мач от Група "C" "червените" на Стойчо Младенов изиграха много силно първо полувреме, в което изцяло доминираха, но не успяха да реализират. В началото на второто украинците играха по-добре и стигнаха до победното си попадение чрез Алахяр Саядманеш в 65-ата минута.

Спадът от домакините бе необясним, но въпреки това те опитаха да се върнат в мача в края, когато направиха отново опасни атаки и на три пъти поискаха дузпа, като такава не бе отсъдена. В последните минути Тибо Вион беше изгонен с червен картон.

Така ЦСКА остава с една точка в групата, а Зоря спечели първите си три. Бодьо/Глимт е новият лидер със седем точки след шокиращо 6:1 над Рома в Норвегия, а "вълците" остават с шест на втората позиция.

Мачът започна много силно за "червените", като най-добрият им шанс дойде още в шестата минута. Тогава Яник Вилдсхут бе изведен сам срещу вратаря от Жорди Кайседо, но последва прекрасно спасяване на Дмитро Мацапура.

До края на първото полувреме ЦСКА направи още няколко значими пропуска. Един от тях бе на Кайседо в 16-ата минута с удар от малък ъгъл. В 30-ата Георги Йомов центрира към южноамериканския нападател, но той се размина на сантиметри от топката пред гол линията.

В 39-ата минута Греъм Кери центрира от статично положение и Томас Лам стреля с глава над вратата.

През втората част ЦСКА бе преобразен с негативен знак. Зоря придоби увереност и отправи два опасни пряк свободни удара - единият мина покрай вратата, а другият бе спасен от Густаво Бусато.

Така се стигна до 65-ата минута, когато Алахяр Саядманеш вкара с красив фалцов шут.

Последваха минути с много нарушения и накъсана игра. В последните 10 ЦСКА отново натисна и кулминацията пред вратата на Зоря дойде в 84-ата минута. Тогава бе поискана дузпа за нарушение срещу Йоан Баи, а след последвалия корнер имаше претенции на два пъти за игра с ръка от играчи на Зоря. Дузпа не бе отсъдена.

В края на мача Тибо Вион бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение срещу съперник.