ЦСКА завърши по достоен начин европейското си участие.

Родният гранд загуби с 2:3 от италианския Рома, но до последната минута не се предаде и търсеше изравняване, макар да губеше с три гола разлика.

За "червените" този двубой бе само и единствено за чест, след като преди него бе ясно, че ще останата на последното място в групата. Те приключиха турнира със само една точка.

Рома пък от своя страна успя да спечели тази група "С", като в помощ на "вълците" бе и ремито 1:1 в мача между Зоря и Бодьо/Глимт.

Заради шансът за първото място Жозе Моуриньо пусна някои от титулярите си, въпреки тежките условия за игра в София. Така Рома имаше тотална доминация в мача през първия му час, като съвсем заслужено успя да поведе с класическото 3:0.

Тами Ейбрахам откри в 15-ата минута, вкарвайки безпроблемно в празната врата, а 20 минути по-късно Борха Майорал с пета удвои.

В началото на втората част Ейбрахам вкара нов гол, след който Рома сякаш дръпна ръчната.

Това позволи на ЦСКА да погледне по-смело към вратата на своя съпенрик, а "червените" дори успяха да отбележат две попадения.

Първо се разписа босненецът Хамза Чатакович, за когото това бе първо влизане в игра от септември наса, а в даденото от съдията продължение Яник Вилдсхут също вкара дебютния си гол за ЦСКА.

Това попадение обаче дойде твърде късно, за да се надява ЦСКА на исторически подвиг.