ЦСКА загуби с 0:2 от Бодьо/Глимт в мач от турнира Лига на конференциите, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

"Червените" имаха изключително тежка задача отвъд Полярния кръг, като освен срещу много добър противник, трябваше да се борят и срещу непознатите за тях минусови температури и изкуствен терен.

Лудогорец преклони глава в Белград и се закотви на последното място

Тези условия превърнаха дома на Бодьо в непревземаема крепост, която дори Рома и Зоря не покориха в този турнир. Това не успя да стори и ЦСКА, който изигра безличен мач и въпреки тежките условия, не успя да създаде нито едно опасно положение.

Така "червените" останаха на дъното на своята група само с една точка и нямат отбелязан гол от началните минути на първия мач срещу Рома.

Днес Бодьо/Глимт започна много силно мача, като в 25-ата минута Сондре Брунстад Фет успя да засече центриране във вратата за 1:0.

Макар ЦСКА да бе по-активният тим през втората част, така и не се стигна до нищо интересно пред норвежката врата, а в края Бодьо/Глимт успя да реши всичко в своя полза.  Тогава Ола Солбакен центрира, а Ерик Ботейм отбеляза за крайното 2:0.

След мача треньорът на "червените" Стойчо Младенов заяви:

"Мисля, че първото полувреме проблемът беше теренът. Не успяхме да се пригодим към него. Играта в средата на терена също. Закъснявахме при покритието на противника и те се възползваха. Трябваше да вкараме по-голяма агресия в халфовата линия. Искахме да ги пречупим, но не се получи.

Второто полувреме беше по-равностойно. Имахме ситуации в тяхното наказателно поле, особено на Жорди Кайседо. След това направихме промени, за да мислим за следващия мач в първенството. Това беше целта. Георги Йомов игра много добре, но смените и на Амос Юга и Жеферсон бе продиктувани от предстоящия мач. Най съм доволен, че нямаме контузени.

Участието в Лигата на конференциите е бонус. Видяхме нивото си, къде да се подсилим и да прибавим класа в отбора. Ще видите в трансферните прозорци какво ще подобрим. Едно голямо благодаря на феновете, които пропътуваха това разстояние"

В другия мач от групата Рома победи Зоря Луганск с 4:0.

Така Бодьо е лидер с 11 точки, Рома има 10, а без шанс да продължат напред за Зоря на третото място с 6 точки и ЦСКА на последната позиця само с една точка.