ЦСКА постигна фантастична победа с 3:0 над Виктория Пилзен и се класира за груповата фаза в новия турнир на УЕФА Лигата на конференциите.

"Червените" изоставаха с два гола пасив след първия мач, но показаха характер на реванша на "Васил Левски" и триумфираха след продължения и по-конкретно гол в 119-ата минута.

Негов автор бе нидерландеца Юрген Матей, а преди него точни бяха Греъм Кери през първото и Георги Йомов през второто полувреме.

Така ЦСКА за втора поредна година се класира за групите на европейски клубен турнир.

Резултатът откри Кери още в шестата минута след извеждащ пас на Яник Вилдсхут и силен удар от малък ъгъл.

През втората част добрата игра на "червените" продължи" и в 64-ата минута Йомов проби през центъра и стреля силно. Получи се рикошет, който му помогна топката да влезе в ъгъла за 2:0.

Последваха две продължения по 15 минути. Във второто от тях Жорди Кайседо от "червените" си изкара втори жълт картон и бе изгонен от съдията.

Все пак в 119-ата минута след центриране от десния фланг Брадли Мазику отклони с глава към Юрген Матей, който на далечната греда също отигра с глава и зарадва публиката на "червените".