Ал Хилал спечели дербито на лидерите в Про Лигата на Саудитска Арабия и вече има седем точки преднина пред преследвача си Ал Насър след победа с 3:0. Сръбските национали Сергей Милинкович-Савич и Александър Митрович бяха в основата на победата на своя тим над Кристиано Роналдо и компания, като благодарение на техни голове домакините продължават без загуба от началото на сезона - 13 победи и 2 равенства в 15 мача.

Петъчното дерби бе излъчено пряко по MAX Sport 2 HD.

И трите гола дойдоха след почивката, като първо дългогодишната звезда на Лацио Милинкович-Савич вкара за 1:0 в 64-ата минута, а после Митрович стъпи на сцената.

Таранът направи 2:0 в 90-ата минута, а във втората минута на добавеното време си подари и втори гол, за който му асистира СМС - 3:0.

Ал Хилал има 41 точки, докато Ал Насър е втори с 34.