ПСВ Айндховен постигна седмата си победа от началото на сезона в Ередивизи по много труден начин.

Миналогодишният вицешампион стигна до късен успех с 3:1 над Цволе, след като изоставаше в резултата с 0:1 до 84-ата минута.

Алер и Нерес върнаха усмивките в Аякс

Триумфът донесе актив от 21 точки, което е с една по-малко от този на лидера Аякс. Цволе остава последен с едва една точка след девет изиграни мача.

Цволе изненадващо поведе още в третата минута след бърза атака, която започна с дълго подаване на вратаря и довършена с точен удар на Даишон Редан.

Доскорошен играч на ЦСКА разочарова Фейенорд в Ротердам - 2:2

В последните минути ПСВ се събуди и стигна до три гола. Първо в 84-ата Андре Рамайо вкара с глава след центриране от корнер на Коди Гакпо.

Две минути по-късно и самият Гакпо се разписа след асистенция на белгиеца Йорбе Вертесен.

Крайният резултат оформи французинът Оливие Боскали с прекрасно изпъленение на пряк свободен удар в 89-ата минута.