Севиля се пребори с демоните от слабия старт на сезона в La Liga и взе изключително важна победа в Шампионската лига - 3:0 у дома над Копенхаген. Гледахте мача по MAX Sport 4 HD, а попаденията на Юсеф ен Несири, Иско и Монтиел може да имат цената на десетина милиона евро за андалусийци. А при добро стечение на обстоятелствата - и на доста повече.

Нападателят Ен Насири влезе като резерва в 46-ата минута на мястото на Каспер Долберг, за да засече центриране на Папу Гомес в 61-вата. Мароканецът се измъкна зад отбраната и плъзна топката с глава зад маскирания страж на гостите Камил Грабара.

Попадението отвори мача, гостите тръгнаха в атака и Иско вкара изумителен гол в 88-ата минута, за да ги довърши. А в добавеното време Гонсало Монтиел добави топката във вратата за класиката - 3:0. Остана време и за грубост на грузинеца Давид Кочолава от гостите, който бе изгонен.

Тези попадения носят безценни три точки, а с тях Севиля реално си осигури място в Европа и напролет. Вече няма как испанският представител да бъде изпреварен от датския на третото място (5 срещу 2 точки и предимство в преките сблъсъци), а дори остава надежда, макар и много бледа, за класиране в елиминациите на Шампионската лига.

Севиля е с пет точки, а преди двубоя на Борусия Дортмунд с Манчестър Сити тази вечер, германците имат 7. Сити е твърдо начело с 10. Поражение на Борусия оставя на теория испанците в играта за втората позиция.

А дори и да е трети, тимът спокойно може да гледа с оптимизъм към Лига Европа, където първо ще получи допълнителни милиони в касата, а и ще има възможност да спечели трофея и място в Шампионската лига следващия сезон. Нещо, което ще е трудно постижимо през първенството.

Копенхаген остава нулев - единственият отбор в груповата фаза на Шампионската лига, който не е реализирал гол в петте си срещи. Не, че датският тим можеше да е по-близо до този гол в Севиля...

Две греди, както и пропуск на Хакон Харалдсон сам срещу вратаря при 0:0, разделиха Копенхаген от това да "счупи нулата".