Наполи постигна много важна победа срещу Аталанта в Бергамо с 3:1 и продължава да мечтае за титлата в Серия "А".

Отборът на Лучано Спалети изигра много силен мач и прекъсна серия от три поредни загуби срещу този съперник, като по този начин се изкачи поне временно на първото място в класирането с актив от 66 точки. Същият брой точки има и Милан, който в понеденик приема Болоня и очакванията са да си върне върха.

Неаполитанците поведоха в резултата в 14-ата минута, когато Лоренцо Инсиние хладнокръвно вкара от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря срещу Дрис Мертенс. Резултатът стана 2:0 в 37-ата минута. Този път Инсиние беше в ролята на асистент и подаде от фаул за Матео Политано, който пък бе забравен от защитата на домакините.

Аталанта започна силно втората част и в 58-ата минута заслужено стигна до попадение за 1:2. Мартин де Роон вкара с глава след меко центриране на резервата Алексей Миранчук.

Наполи обаче реши мача в 81-ата минута, когато направи фантастична контараатака. В нейния епилог Ървин Лозано подаде на Елиф Елмас и северномакедонският национал не сгреши с хладнокръвен удар по земя за 3:1.

Първата победа на Наполи в Бергамо от 2018-а означава, че тимът на Гасперини остава на седмата позиция с 51 точки.

В друг мач от деня Фиорентина постигна минимална победа с 1:0 над гостуващия Елче на "Артемио Франки".

Гол на Федерико Ди Франческо от гостите със задна ножица в 39-ата минута бе спорно отменен с ВАР заради нарушение срещу вратаря, а същото се случи и с попадение на Артур Кабрал в 52-ата минута заради засада.

Единственото попадение в срещата вкара Нико Гонзалес в 59-ата минута след центриране от фаул на Кристиано Бираги. Секунди по-рано Себастиано Луперто от гостите беше изгонен с втори жълт картон.

Така Фиорентина отново показа, че е много силен домакин. Остава на осмата позиция в таблицата с 50 точки, докато Емполи е 12-и с 33 точки.