Реал Мадрид не се затрудни особено с гостуващия Алмерия - 4:2 на неговия стадион "Сантяго Бернабеу" в 32-рия кръг на първенството.

Видяхте шоуто с главен герой Карим Бензема по MAX Sport 4 HD.

Френският капитан на кралете заби три пъти - в 5-а, 17-а и 42-ра минута (от дузпа), за да откаже гостите от каквато и да е съпротива. Лазаро върна гол в добавеното време преди почивката, но веднага след нея Родриго направи резултата 4:1.

Лукас Робертоне вкара за Алмерия в 61-вата минута и допринесе за спектакъла.

Сосиедад продължи традицията на "златното японско докосване"

Първото попадение на Бензема е негово 350-о за Реал Мадрид във всички турнири.

Той е вторият най-добър реализатор в историята на клуба - вече с 352 гола. Лидерът Кристиано Роналдо има 451.

Бензема вече има 17 точни удара в Ла Лига за сезона, само с един по-малко от Роберт Левандовски (Барселона) в битката за приза "Пичичи".

Реал е втори с 68 точки, а Барса има 76 на върха, а по-късно днес приема Бетис.

По-рано днес Елче разби Райо Валекано изненадващо лесно с 4:0, като записа едва третата си победа през сезона. С 16 точки обаче този отбор е обречен, на цели 15 от спасението.