Тотнъм мина през ада, но успя да подпечата участието си в 1/8-финалите на Шампионската лига.

Тимът на Антонио Конте измъкна 2:1 в инфарктен мач с Олимпик Марсилия, който бе излъчван пряко по MAX Sport 1 HD.

Срещата от група D на Шампионската лига бе с една-единствена задача пред "шпорите" - да не загубят. Планът им обаче изглеждаше под сериозна въпросителна, след като домакините откриха резултата с гол на Мангулу в края на първото полувреме. А преди това пък звездата на Тотнъм Хюн Мин Сон напусна терена с контузия.

През втората част обаче тимът на Антонио Конте успя да стигне до изравнително попадение чрез Клеман Лангле. Домакините се хвърлиха в атака, търсейки победния гол, но вместо това в продължението на мача Пиер Емил Хьойберг оформи крайния резултат.

В другия мач от групата Айнтрахт стигна до обрат срещу Спортинг в Португалия. Носителите на трофея в Лига Европа се оказаха догонващи в резултата в 39 минута след гол на Артур, но през второто полувреме се вдигнаха на щурм и попариха трибуните с голове на Камада и Муани.

Така рулетката в групата бе спечелена от Тотнъм, който финишира на върха с 11 точки, а втората квота към осминафиналите остана за Айнтрахт (10). В Лига Европа продължава Спортинг със 7 точки, а Марсилия в крайна сметка се сбогува с Европа, заемайки последното място с 6 точки.