Торино разгроми Фиорентина с 4:0 на "Стаде Олимпико Гранде Торино" в последна среща от 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините изиграха най-силния си мач през сезона и може да се каже, че поднесоха сензация, тъй като специалисти и букмейкъри посочваха Ла Виола за фаворит.

Торино обаче показа изключителна ефективност в атака и вкара три още преди почивката. След нея добави още едно попадение.

Така Фиорентина допусна най-тежката си загуба от 17 януари миналата година, когато падна с внушителното 0:6 от Наполи.

Головата фиеста за Торо днес започна в 19-ата минута, когато Вилфред Синго реализира технично с глава след центриране от левия фланг на Мергим Войвода.

Само четири минути по-късно резултатът вече беше 2:0 след сръбско-хърватска комбинация. Саша Лукич свърши страхотна работа между двама бранители и подаде на Йосип Брекало, който от лесна позиция нямаше как да сгреши.

Третият гол дойде в 31-ата минута. Ужасен пас назад даде възможност на Брекало да открадне топката, а за капак вратарят Пиетро Терашано излезе неразчетено и бе изпреварен. Така халфът получи възможност да стреля в опразнената врата.

Последният пирон в ковчега на "виолетовите" заби Антонио Санабрия в 58-ата минута, когато получи от Роландо Мандрагона и също финтира вратаря преди да вкара на празна врата - 4:0.

Победата прати Торино на деветата позиция с актив от 28 точки, а Фиорентина остава осми с 32.