Милан и Интер направиха 0:0 в първи полуфинален мач от Купата на Италия, който гледахте по MAX Sport 3 HD.

Нямаше фоейрверки, като развръзката остава за реванша на 20 април, като залогът е място на финала в турнира. Вероятно и заради наличието на втори мач, днешният сякаш потъна в надлъгване след първо полувреме, което обещаваше много и като динамика, и като ситуации.

Милан започна силно, притисна с преса дълбоко в половината на съперника и имаше две отлични ситуации да открие до 10-ата минута. Пропусна ги и постепенно играта се изравни.

Положения не липсваха до почивката, единоборствата изобилстваха и имаше темпо и сериозна скорост в контраатаките. Но след първото полувреме на "Сан Сиро" пристигна факторът "сигурност" - никой не искаше да рискува.

След три поредни мача без вкаран гол в миникризата, в която влезе, при Интер това сякаш бе обяснимо. Милан обаче можеше да предложи повече през второто полувреме, макар и без Златан Ибрахимович.

И двата гранда от Милано са гладни за този трофей. Интер има 7 купи в надпреварата, като последната дойде преди 11 години. Милан е само с 5, като само веднъж успя да вдигне трофея този век (2003-а).

Освен това в психологически план елиминирането на градския противник ще даде голям импулс в битката за титлата, в която и двата отбора са вплетени, заедно с Наполи, Ювентус, че и Аталанта.

В сряда от 22 часа и отново по MAX Sport 3 HD е първият двубой от втората полуфинална среща.