Атлетико (Мадрид) е четвъртфиналист в Шампионската лига за сметка на Манчестър Юнайтед, след като спечели като гост с 1:0 в реванша от осминафиналите. Гледахте изпълнения с нерви и емоции мач на "Олд Трафорд" по MAX Sport 3 HD.

С общ резултат 2:1 от двата двубоя, тимът на Диего Симеоне намери място сред последните осем в турнира. Испанският шампион нито бе особено впечатляващ, нито бе блестящ, но показа своето най-характерно качество при този треньор - ефективност и задружна, ефективна и отдадена напълно на каузата игра.

Бразилецът Лоди вкара с глава в 41-вата минута след асистенция на Антоан Гризман. Преди това гол на Жоао Феликс бе отменен заради засада в атаката преди топката да стигне до мрежата. Юнайтед атакуваше повече, но само веднъж имаше наистина чисто положение - Еланга отблизо имаше малшанса да уцели в главата вратаря на гостите Ян Облак.

Домакините скочиха срещу рефера от Словения Славко Винчич заради неотсъдено нарушение десетина секунди преди попадението на Лоди. Нататък нервите властваха, а играчите на Юнайтед, особено Бруно Фернандеш, Роналдо и Фред изхабиха повече нерви в спорове с арбитъра, отколкото в търсене на гол.

Джейдън Санчо бе близо с удар от въздуха, а в 77-ата минута Рафаел Варан с глава принуди Облак да спасява. Нямаше дори традидиционния натиск в края, на който обикновено са подложени гостите на "Олд Трафорд", задъхвайки се пред атаките на "дяволите".

Домакините бяха обезсърчени и сякаш не вярваха в чудото. Театъра на мечтите, както е наричан техният стадион, тази вечер не бе арена на мечти, а по-скоро на отиващи си илюзии за спасяване на един кошмарен за колоса сезон.

Атлетико пак мечтае да постигне онова, което все му се изплъзва. Шест отбора са в четвъртфиналите - този тим, Бенфика, победил тази вечер като гост Аякс, Байерн, Реал, Манчестър Сити и Ливърпул.