Реал Мадрид постигна драматична победа с 2:1 при гостуването си на Валенсия в среща от петия кръг на испанския футболен шампионат.

"Белия балет" постигна знаменит обрат за около две минути в края на мача и продължава силния си старт на сезона, водейки в класирането с 13 точки.

Серия от равенства в неделния ден от испанската Ла Лига

Поражението бе първо за "прилепите" и ги оставя на третата позиция с 10 точки.

Именно те откриха резултата в 66-ата минута с гол на Уго Дуро, който се възползва от лоша намеса с глава на Лукас Васкес.

Минутите за Реал дойдоха в края. Първо в 86-ата минута Винисиус успя да изравни след асистенция на Карим Бензема и рикошет при удара му в бранител на Валенсия.

Само две минути по-късно и Бензема се разписа - с глава след центриране на бразилския си съотборник. Карло Анчелоти можеше да е доволен от проявата на характер от неговите футболисти.

Гледайте мачовете от испанската Ла Лига в каналите на Max Sport HD.