Вторият най-бърз гол в историята на Лацио в Лига Европа донесе вдъхновение на римляните, които започнаха победоносно в групите на турнира - 4:2 срещу Фейенорд. Автор на попадението стана Луис Алберто, който затвърди отличната форма, в която се намира, а "орлите" се зарадваха на успешен старт във втория по сила турнир на футболна Европа.

Този мач бе излъчен по MAX Sport 3 HD.

Италианците откриха в четвъртата минута (3'03"), като единственото по-бързо попадение за клуба идва срещу Лудогорец през 2014 година, когато Кейта реализира след само 14 игрови секунди. Луис Алберто бе изведен сам срещу вратаря от Матиас Весино и не сбърка за 1:0. Фелипе Андерсон финтира умело защитник и вкара по земя за 2:0, получавайки и малко помощ от вратаря, който не се намеси блестящо. Весино добави и гол към асистенцията си в 28-ата минута, реализирайки на празна врата за 3:0. В 63-ата минута той вкара за 4:0 от почти идентична на попадението на Луис Алберто ситуация, за да удвои сметката си.

Сантиаго Хименес вкара на два пъти за Фейенорд - първо от дузпа в 69-ата минута, а после и от игрова ситуация две минути преди края.

За Сергей Милинкович-Савич това бе мач №300 с екипа на Лацио, като за тези двубои той има 58 гола и 49 асистенции.

По MAX Sport 4 HD пък гледахте победата на Монако с 1:0 като гост на Цървена звезда в Белград. "Монегаските" спечелиха на стадион "Райко Митич" в сръбската столица след гол на Бреел Емболо от дузпа в 74-ата минута.