Лацио победи Наполи с 1:0 насред стадион "Диего Армандо Марадона" в дербито на 25-ия кръг на Серия "А". Видяхте развръзката в ефира на MAX Sport 3 HD.

Това беше първо поражение за хората на Лучано Спалети от 4 януари, когато те отстъпиха със същия резултат на терена на Интер. Въпреки втората си загуба през сезона те остават с голяма разлика на върха, като имат 65 точки, със 17 повече от днешния си съперник.

Триумфът на столичани ги прати поне временно на второто място, с една точка пред Интер и Милан, които играят през уикенда.

"Римските орли" можеха да поведат още в петата минута, когато след центриране на Луис Алберто последва удар с глава на Матиас Весино, но пред голлинията Ди Лоренцо направи супер спасяване с глава.

През втората част Наполи бе активен и Пьотр Зиелински стреля покрай вратата.

В 67-ата минута обаче Лацио изненада съперника. След центриране Кварацхелия изчисти топката с глава, но тя попадна в краката на Весино, който с фантастичен удар я прати в десния ъгъл на Алекс Мерет.

След това Наполи се втурна в атака и 79-ата минута Виктор Осимен нацели гредата след удар с глава. После Ким опита добавка, но последва спасяване на Иван Проведел.

В продължението на срещата Лацио също се размина с гол, когато Сергей Милинкович-Савич бе спрян от страничния стълб след пряк свободен удар.

Все пак "орлите" спечелиха за първи път от 2015-а на този стадион.