Леванте измъкна ценно 2:1 у дома над Реал Сосиедад в мач, който видяхте по MAX Sport 4 HD.

Победата дойде по изключително странен начин - с дузпа в 90-ата минута, дошла при доста спорни обстоятелства. Топката бе в играча на гостите Диего Рико, който при изчистването закачи с ръка по лицето нападателя на домакините Рожер Марти.

И реферът Хави Алберола видя достатъчно основание в това, за да присъди дузпа.

От бялата точка вкара Гонсало Мелеро и донесе победата. Преди това Леванте поведе с гол на Мирамон, а Давид Силва с глава изравни.

Загубата е тежък удар за баските в преследването на място в четворката. Реал Сосиедад остава с 56 точки, на пет зад Атлетико, който е четвърти и има мач по-малко.

На дъното става още по-интересно, а Леванте вече не изглежда обречен. Тимът е с 29 точки (35 изиграни мача), а Кадис и Майорка, които са над зоната, са с по 32 (по 34 двубоя). Гранада с 31 и Алавес с 28 допълват тройката на дъното.

В събота Кадис приема Елче, а Алавес е гост на Селта. Майорка и Гранада се срещат в пряк двубой с решаващо значение около изпадане и спасение.

Хетафе (36 точки) също не е сигурен за мястото си в елита, а днес приема Райо и ще търси задължителни три точки.

Големите мачове на кръга са Бетис - Барселона (22 часа събота по MAX Sport 4 HD) и Атлетико - Реал (22 ч в неделя по MAX Sport 4 HD).