Реал Овиедо и Ейбар завършиха наравно 1:1 в мач от 23-ия кръг на Сегунда, който можехте да наблюдавате на живо по Max Sport 2 HD.

Двата отбора са сред кандидатите за класиране в Примера през следващия сезон или поне за попадане в плейофите, като това равенство увеличи серията на Ейбар без загуба на четири мача.

Домакините от Овиедо откриха резултата в 19-ата минута, когато след центриране от корнер точен с глава бе Давид Костас.

Ейбар обаче успя да изравни три минути преди края. Тогава Алваро Терехо реализира със страхотен удар извън наказателното поле, който не остави никакъв шанс на вратаря.

Звездата на гостите Хуан Диего Молина Мартинес, който носи гордо прякора Стоичков, игра 57 минути преди да бъде заменен от Мигел Атиенца.

Равенството праща Реал Овиедо на осмата позиция с актив от 33 точки, докато Ейбар е трети с 43. Вторият Валядолид има същия актив, а лидер в класирането е Алмерия с 46 точки.