Рома разби сърцето на Наполи насред "Диего Марадона" с гол в добавеното време за 1:1. Гледахте драмата по MAX Sport 3 HD, а тя по всяка вероятност слага край на надеждите на неаполитанците за титла.

Те са с 67 точки от 33 изиграни мача, като изостават на 4 от лидера Милан със същия брой срещи. Интер е с 69 т., но има един двубой по-малко и при победа в отложения си такъв, ще излезе първи със 72 пункта.

Наполи поведе след дузпа, отсъдена след дълго гледане на ВАР от рефера Марко ди Бело. Лоренцо Инсине все пак реализира в 11-ата минута, а Жозе Моуриньо и гостите никак не бяха доволни.

В хода на мача римляните изравниха играта, а през второто полувреме доминираха. Тами Ейбрахам изпусна чиста ситуация, преди Николо Дзаньоло да поиска дузпа, но този път решението бе играта да продължи.

И това не спомогна никак страстите да са по-малки, а Жозе край тъчлинията - по-спокоен.

Но той се усмихна, когато в първата минута на добавеното време резервата Стефан ел Шаарауи реализира след перфектна атака на Рома. Равенството отдалечава Наполи от титлата, но оставя римляните в битката за Европа - пети с 58 точки.

Отборът на Моуриньо няма загуба от януари, вече в 12 поредни кръга на първенството.