Шампионът в Ередивизи Аякс започна победоносно защитата на титлата си. Амстердамският тим спечели с 3:2 гостуването си на Фортуна (Ситард), но две от попаденията определено ще породят доста спорове и дискусии.

Maчът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Шампионите започнаха с деветима нидерландски футболисти в стартовия си състав, изравнявайки рекорда си през настоящия век. За последно това се бе случило на 7 август 2016 година срещу Спарта (Ротердам).

Фортуна обаче удари първи и поведе в резултата след само 6 минути футбол благодарение на Пол Гладон. Аякс трябваше да чака до началото на второто полувреме, за да изравни, като това стана факт в 48-ата минута благодарение на Кенет Тейлър - 1:1.

Девин Ренш направи обрата пълен в 51-ата минута, а в 62-ата Брайън Броби реализира за 3:1. И при двете попадения обаче имаше доста съмнения за засади, макар те да бяха зачетени след консултации с ВАР.

37-годишният Бурак Йълмаз пък направи 2:3 в 87-ата минута. Турчинът стана най-възрастният голмайстор за Фортуна в елита.

ПСВ Айндховен оглави класирането след 4:1 срещу ФК Емен. Този двубой гледахте на живо по MAX Sport 1 HD, a "филипсите" водеха с 3:0 още до 38-ата минута на мача след голове на Йохан Бакайоко, автогол на Майкел Киефтенбелд и Коди Гакпо. Гакпо добави още едно попадение в 54-ата минута, а осем по-късно Оле Ромени оформи крайния резултат.