Спорен гол, последвал още по-спорно отменен такъв, реши изхода от четвъртфиналната бразилско-аржентинска война в Копа Либертадорес Естудиантес - Атлетико Паранаензе, която видяхте в пълен блясък по MAX Sport 4 HD.

Попадение на 17-годишния Виктор Роке даде успеха на гостите с 1:0 в шестата минута на добавеното време, а домакините искаха фаул срещу вратаря.

При удара с глава Роке игра с топката, а след това се блъска в Андухар, но Естудиантес настояваше, че е извършено нарушение.

Преди това, в 63-ата минута, Естудиантес поведе, но попадението бе отменено, след като ВАР се намеси по случая. При удара играч на домакините бе в засада, без да играе с топката, но се прецени, че е пречел на видимостта на стража на Атлетико. И така - 0:0 в първия мач, 0:1 във втория, бразилците са на полуфинал.

Там се събраха три отбора от тази държава, а следващият съперник на Атлетико Паранаензе е шампионът Палмейрас. И тук съдбата намигва - треньор на Атлетико е Луиш Фелипе Сколари, легенда на "зелените". Той даде на Палмейрас първата Копа Либертадорес през 1999-а, а сега ще спира този тим от това да вземе трета поредна такава!

Другата полуфинална двойка е Фламенго - Велес Сарсфийлд.

При победи на Фла и Палмейрас, ще се повтори финалът от 2021-ва. Тези два тима са доминиращи в надпреварата вече в четвърти сезон поред. През 2019-а Фламенго вдигна купата след финал с Ривер Плейт, а след това Палмейрас триумфира два пъти поред, побеждавайки Сантос и Фламенго.

Полуфиналните мачове са на 30 август/1 септември и 6/7 септември. Финалът е на 29 октомври в Гуаякил (Еквадор).