Петко Христов и неговият Специя продължиха напред в турнира за Купата на Италия.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, Специя победи с 3:1 втородивизионния Бреша.

Двубоят бе от 1/16-финалите на надпреварата, като с победата Специя достигна до най-добрите 16 тима, а следващия тест за тях ще е визита на Аталанта.

Днес от първата до последната минута в игра за домакините бе националът ни Петко Христов, който зае мястото по десния фланг на отбраната.

Христов и колегите му се представиха солидно, като без излишна драма успяха до голяма степен да си осигурят продължаването напред преди да измине час игра.

Давид Стрелец откри в 20-ата минута, а в 55-ата Даниеле Верде удвои.

С втория си гол в мача, Давид Стрелец направи преднината на Специя класическа малко преди края, а в добавеното време Сефано Морео вкара почетен гол за гостите и оформи крайното 3:1.

Напред в турнира продължава и отборът на Монца, който с 3:2 елиминира Удинезе като гост.

На терена видяхме още един българин - Валентин Антов, който започна от първата минута и изигра цял мач за успеха, който прати неговия Монца срещу Ювентус в следващия кръг на надпреварата.