Фейенорд и Спарта Прага предложиха истинско зрелище в първия си четвъртфинален мач от Лигата на конференциите - среща, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Двубоят завърши при равенство 3:3 и тимът, който ще съжалява много повече за изпуснатата въможност, е този на домакините. Мачът мина през два обрата преди чехите да изравнят с гол в 95-ата минута.

Фейенорд откри резултата още в десетата минута, когато колумбийският техничар Луис Синистера завърши перфектна контраатака след провалено изпълнение на ъглов удар от съперника. Синистера финтира защитник и прати топката неспасяемо в близкия ъгъл. Малко след това Оркун Кокчю разстресе страничната греда на гостите със силен удар.

Последваха обаче силни минути за чехите. В 41-ата минута нигериецът Питър Олайинка вкара за 1:1 в много спорна ситуация, при която на два пъти можеше да бъде отсъдена засада, но за съжаление в този турнир няма система за видеоповторения.

Спорният гол предизвика меле между играчите на двата отбора, а помощникът във Фейенорд Марино Пушич беше изгонен с червен картон.

През второто полувреме Славия също изненада своя съперник в една от редките си атаки. В 67-ата минута обратът стана пълен, когато друг нигериец в лицето на Йира Сор добута топката след опит за удар на Иван Шранц.

Фейенорд обаче отвърна в 74-ата минута. Маркос Сенеси бе точен след центриране от ляво.

Устремът на домакините продължи. В 86-ата минута Кокчю направи обрат за 3:2 с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Славия обаче не се отказа и натисна в продължението на срещата. В 95-ата минута след сериозно разбъркване в наказателното поле котдивоарецът Ибрахим Траоре бе най-съобразителен и прати топката във вратата с пета. Драмата бе страхотна и бе перфектен завършек на този толкова интересен мач.

Реваншът в Прага също обещава да е фантастичен. Той е на 14 април.