Спартак Москва отново успя да победи Наполи в Група "C" на Лига Европа - този път с 2:1 в руската столица.

Под лек сняг и много студено време, домакините стигнаха до успеха и завързаха допълнително групата.

Те вече са лидер със седем точки, колкото има и Наполи. Легия Варшава е с шест, а Лестър с пет, като тези два отбора играят утре в Англия.

Спартак получи дузпа още в първата минута на мача, когато Куинси Промес бе спънат от съперник в наказателното поле. От бялата точка точен бе Александър Соболев.

Последваха пропуски на Наполи, като вратарят Александър Селихов направи страхотно двойно спасяване след удари на Елиф Елмас.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Соболев вкара втория си гол - този път с глава след центриране на Виктор Моузес.

През втората част Наполи натисна отново, но стигна само до едно попадение. Елмас бе точен с глава след меко подаване на нападателя Андреа Петаня.