Реал Сосиедад затвърди тенденцията да играе успешно у дома срещу Еспаньол. "Чури урдин" спечелиха с 2:1 срещу каталунските гости в предпоследния мач от уикенда в Ла Лига и така записаха пета поредна победа у дома над този съперник във всички турнири.

За последно Еспаньол е успявал да вземе точка в Сан Себастиан през 2017 година, когато двата тима завършват при резултат 1:1 в мач от първенството.

Кошмарно неразбирателство между защита и вратар на гостите даде преднина на Реал още в 17-ата минута. Тогава Такефуса Кубо отне топката от стража на "папагалчетата", който го фаулира, а тя се озова в Александер Сьорлот, а той откри - 1:0.

Само две минути след това обаче Еспаньол изравни чрез Еду Еспосито. Заучено положение от корнер намери Еспосито на границата на наказателното поле и той с удар по земя, макар и с малко късмет и рикошет, направи резултата 1:1.

В 29-ата минута Брайс Мендес вкара за 2:1 след нова демонстрация на липса на каквато и да било организация в защитата на противниковия тим.

Реал е осми с 10 точки, а Еспаньол - седемнадесети с 4.