Брилянтната форма на Реал Сосиедад продължи и в голямото баско дерби с Атлетик (Билбао). "Чури урдин" постигнаха четвърта поредна победа след 3:1 срещу регионалния си съперник, като по този начин пак се доближиха само на три точки от втория в класирането на Ла Лига - Реал (Мадрид). Билбао остава осми с 26 точки.

Здравата битка проследихте на живо в ефира на MAX Sport 4 HD.

Александър Сьорлот даде аванс на Сосиедад в 25-ата минута, когато бе намерен с хубав пас в наказателното поле от Игор Субелдия, а след това имаше време да си нагласи топката и да я изпрати в ъгъла на вратата за 1:0.

Малко повече от 10 минути след това Реал отбеляза и за втори път, този път благодарение на Такефуса Кубо. Японецът направи брилянтен пробив, а след това порази Унай Симон за втори път - 2:0 в 37-ата минута на мача. Асистенцията бе за Давид Силва, който на 37 години стана най-възрастният играч с голов пас за Реал в Ла Лига през новия век.

Четири минути преди почивката гостите се върнаха в мача, като това стана факт след попадение на Оиян Сансет, превърнал в попадение подаване на опитния ляв бек Юри Берчиче - 2:1.

След точно час игра обаче шансовете на "лъвовете" за нещо повече рязко намаляха. Йерай Алварес бе изгонен с директен червен картон, който бе съпроводен и с дузпа. За Йерай това е първо изгонване в кариерата му в Ла Лига.

Зад топката застана капитанът Микел Оярсабал, който не сбърка от 11 метра и възстанови преднината на своя тим от два гола - 3:1 в 62-ата минута. За Оярсабал това бе четвърти гол от дузпа срещу Билбао и общо шести в кариерата му срещу този противник.

Жирона остави Севиля опасно близо до изпадащите

Осасуна постигна минимална победа над Майорка с 1:0, а в герой за наварския тим се превърна Аймар Орос. Именно той отбеляза единственото попадение в мача в 47-ата минута.

След тази победа Осасуна е седми с 27 точки, докато Майорка е десети с 22.