Реал Сосиедад постигна важна победа при домакинството си на Виляреал с 1:0 в среща от осмия кръг на Ла Лига, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

По този начин баските постигнаха трети пореден успех след тези над Еспаньол и Жирона, и се изкачиха до петото място в класирането с 16 точки. Виляреал записа четвърти последователен двубой без победа в първенството и остава девети с 12 точки.

Сосиедад спечели домакинство срещу "жълтата подводница" за първи път от пет години, а това се случи благодарение на гол на Брайс Мендес в 33-ата минута.

25-годишният испанец, който бе привлечен от Селта, продължава да играе фантастично през този сезон, като това е шести негов гол в последните девет мача. Той вкара още на Елче, Манчестър Юнайтед, Хетафе, Еспаньол и Жирона.

В друг мач от днес Валядолид и Бетис завършиха наравно 0:0 на "Естадио Мунисипал Хосе Сория".

За "виолетовите" това беше осма точка през сезона и тя им отрежда 13-о място в класирането. Бетис ще съжалява, че не стигна до крайния успех срещу новак, но остава близо до лидерите с 16 точки на шестата позиция. Не успя да спечели трето поредно гостуване след загубите срещу Реал Мадрид и Селта.

Най-резултатният мач днес бе този между Кадис и Еспаньол, завършил 2:2 във втора поредна година на "Естадио Нуево Мирандия".

Жълтите поведоха през първото полувреме с гол на Виктор Чуст, но през втората част с две бързи попадения новото попълнение на "папагалчетата" Хоселу обърна резултата. В 78-ата минута ветеранът Лукас Перес донесе точката за домакините.

Това е второ поредно равенство за Кадис и тимът остава на 19-ата позиция с пет точки. Еспаньол е на 18-ата с една повече.