Барселона и Виляреал изиграха спиращ дъха мач на Олимпийския стадион в каталунската столица, а в крайна сметка радостта бе на сметката на гостите, които потопиха "блаугранас" в 99-ата и 102-ата минута, за да победят с 5:3.

И този мач бе излъчен по MAX Sport 4 HD.

Реал се измъчи, но взе своето и от Лас Палмас

Отменен гол на Жерард Морено в средата на първото полувреме сякаш просто разяри гостите и Морено все пак вкара за 1:0 малко преди почивката.

Илиас Акхомах, бивш футболист на Барса, удвои преднината на гостите - 2:0 в 54-ата минута.

Домакините се съвзеха и изравниха - Левандовски намали до 1:2 в 60-ата минута, а после точен бе и Илкай Гюндоган, асистирал за първия гол на домакините.

Ерик Баий порази собствената си врата в 71-ата минута и даде на Барса преднина от 3:2, но после Гонсало Гедеш изравни - 3:3 в 84-ата.

Всичко отиде по дяволите за каталунците в 99-ата минута, когато Александър Сьорлот реализира за 4:3, а после и Хосе Луис Моралес, появил се от пейката, вкара за 5:3 в 102-ата минута.

Така Барселона вече е на цели 10 точки от върха, където е Реал (Мадрид).

Виляреал пък е в долната половина на класирането.