Копа Либертадорес предложи много емоции тази сутрин, като можехте да гледате два елиминационни двубоя пряко по MAX Sport 4 HD.

Голямата новина е отпадането на аржентинския гранд Бока Хуниорс, който се прощава с надпреварата след напрегнати мачове с Коринтианс.

В първия осминафинален двубой между двата тима преди преди седмица, срещата завърши 0:0 в Бразилия, а сега сценарият се повтори и в Аржентина - отново нулево равенство. Последвано от драматични дузпи, тъй като по регламент не се играят продължения. Там Себастиан Вия, Дарио Бенедето и Хуан Рамирес изпуснаха за Бока, а Раул Густаво и Бруно Мело направиха пропуските за Коринтианс. Все пак точно изпълнение на Жил донесе голямата радост за бразилците.

А темата на деня в Южна Америка е кошмарното представяне на Дарио Бенедето. Нападателят на Бока направи непростим пропуск в средата на първото полувреме. Няколко минутки след това изпусна дузпа - пращайки топката в гредата, а когато имаше шанс да класира отбора си напред и при самите дузпи, изпълнявайки петата, стреля някъде на втория ред в трибуните...И всичко това в стотния му мач с екипа на Бока, чийто фен е от дете.

В следващия кръг Коринтианс ще играе с колумбийския Депортиво Толима или сънародниците си от Фламенго, които спечелиха с 1:0 първия мач.

За четвъртфиналите се класира и друг бразилски тим в лицето на Атлетико Минейро. Хълк и компания постигнаха домакинска победа с 1:0 над колумбийския Емелек след 1:1 като гост преди седмица.

Единственото попадение на "Естадио Манялес Пинто" отбеляза именно Хълк от дузпа в 79-ата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Еди Гевара. Атлетико доминираше в хода на целия мач и по чудо не стигна до по-ранен и спокоен аванс.

В следващия кръг клубът от Минейро почти сигурно ще играе със сънародниците си от Палмейрас, които спечелиха с 3:0 първия си мач срещу парагвайския Серо Портеньо и трудно ще изпуснат аванса си.

Интересно беше и във втория по сила турнир Копа Судамерикана. От него по Max Sport 3 HD можехте да наблюдавате реванша от осминафиналите между Интернасионал и Коло-Коло. Бразилците победиха категорично с 4:1 като домакин след изненадващо 2:0 за чилийците в първия мач.

И в днешния сблъсък Коло-Коло поведе след гол от дузпа на Габриел Коста. До края на полувремето Интернасионал обърна с попадения на Алан Патрик и Еденилсон. През втората част точни за домакините бяха още Алемао и Педро Енрике.

В четвъртфиналите Интернасионал ще играе с Депортиво Кали (Колумбия) или Мелгар (Перу). За тази фаза снощи се класира и уругвайският Насионал след общ резултат 4:1 над аржентинския Унион.