Манчестър Сити без никакви трудности си осигури мястото сред най-добрите осем тима в Шампионска лига.

Английският шампион разби Спортинг насред Лисабон с 5:0 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Така макар да предстои реванш на английска земя на 9 март, е трудно да повярваме, че е възможно да се случи каквото и да е чудо.

Особено след видяното в деншния двубой, в който Сити просто показа, че е с доста над нивото на своя опонент.

Момчетата на Пеп Гуардиола просто тотално разпиляха Спортинг и изравниха рекорда си за най-голяма европейска победа далеч от дома. Преди шест години те отново спечелиха с 5:0, но срещу румънския Стяуа, при това още в предварителните кръгове на Шампионска лига.

Само 7 минути бяха нужни на Сити да пробие отбраната на португалския си опонент, когато Риад Марез вкара първото попадение в мача.

Това даде старт на едно наистина безпощадно полувреме от страна на англисйкия тим, който вкара четири гола с петте си точни удара.

След Марез, два гола срещу Спортинг вкара юношата на вечния враг Бенфика - Бернардо Силва, а един добави Фил Фоудън.

Това превърна Манчестър Сити в първия клуб, който е имал аванс от четири гола на полувремето в гостуване от фазата на елиминациите.

Още в началото на втората част ВАР лиши Силва от неговия мечтан хеттрик, а в 58-ата минута Рахийм Стърлинг вкара за 5:0.

Съвсем естествено Манчестър Сити намали темпото до края и спокойно доигра мача, като вече уверено може да мисли за фазата на четвъртфиналите, а реваншът срещу Спортинг изглежда ще е напълно рутинен.

Тази вечер "гражданите" достигнаха и границата от 200 гола в Шампионската лига, постигнати за само 97 мача. А серията им без загуба във всички турнири вече наброява 13 поредни двубоя.