Актуалният носител на трофея в Шампионската лига трябваше да прави обрат, за да потегли по желания начин към защитата на отличието. Манчестър Сити изживя кратък шок срещу сръбския Цървена звезда, но обърна "червено-белите" за радост на "Етихад" и спечели с.

Мачът бе излъчен пряко по MAX Sport 2 HD.

Първото полувреме премина по напълно очакван начин - изцяло с доминация на Манчестър Сити, но не домакините бяха тези, които успяха да вкарат на "Етихад" преди почивката.

Барселона се забавлява и писа петица на белгийци

След редица пропуски от страна на "гражданите" гостите от Белград бяха тези, които удариха първи. След като се защитаваха усилено в първите 45 минути, "звездашите" смълчаха феновете на домакините буквално в последната минута на първата част.

Осман Букари бе изведен с прецизен пас от Мирко Иванич и сам срещу Едерсон не сгреши - 1:0 за радост на около 3000 сръбски фенове по трибуните.

Първоначално страничния рефер вдигна засада, но консултация с ВАР показа, че попадението е редовно. Шампионите на Англия и Европа сътвориха жесток обстрел към вратата на Звезда, като отправиха 22 изстрела, но нито един от тях не завърши с гол през първата част.

Това е и рекорд в Шампионската лига откакто статистиката следи подобни данни.

Гол на вратар разплака Атлетико (Мадрид) във Вечния град

Хулиан Алварес обаче бързо върна Сити в играта, матреализирайки от малък ъгъл асистенция на Ерлинг Холанд в 47-ата минута. След точно час футбол Алварес удвои сметката си, като вкара от пряк свободен удар след неумела намеса на вратаря на гостите.

Родри окончателно уби сръбската съпротива с трети гол двадесетина минути преди края.

В ранната среща от тази група РБ (Лайпциг) се справи при гостуването си на Йънг Бойс в Берн с 3:1.