В истинска класика се превърна мачът между Рома и Ювентус, който имахте щастието да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

В него гостът Ювентус спечели с 4:3 насред "Олимпико" в спиращ дъха мач.

Така Жозе Моуриньо претърпя болезнено поражение от най-големия си дразнител в Италия, като това дойде след обрат от страна на "бианконерите" само за седем минути през втората част.

В 70-ата минута гостите губеха с 1;3, но набързо вкараха три гола, с които извоюваха успеха, а той бе първи за тима от изоставане с две попадения от почти пет години насам.

Освен това Рома можеше все пак да се добере до реми десете минути преди края, но Лоренцо Пелегирни изтърва дузпа, а и "вълците" също така не се възползваха от човекът повече, с който доиграха заключителните минути от мача.

През първата част Ейбрахам и Дибала вкара по гол, а двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

В първите минути на втората част обаче Мхитарян и Пелегрини с невероятен гол от фаул изведоха Рома напред в резултата с 3:1.

Така дойдоха онези фатални 7 минути, в които Локатели, Кулушевски и Де Шильо донесоха обрата за Ювентус.

С трите точки "бианконерите" запазиха изоставането си от само три точки зад четвъртия Аталанта, който обаче е и с мач по-малко. Рома пък е на осмото място с 32 точки.