Шотландия за четвърти пореден сезон класира и двата си гранда в групите на Лига Европа, като Рейнджърс и Селтик изстрадаха местата си там.

Шампионите пътуваха до Ереван без мениджъра Стивън Джерард и половин дузина основни играчи, които са изолирани с ковид. Местният Алашкерт, който след 0:1 в Глазгоу преди седмица вярваше в чудеса, подложи Рейнджърс на изпитание в близо 40-градусовата жега. Но шотландците оцеляха - 0:0, за да заслужат място в групите.

Селтик също изстрада класирането си след наглед комфортно 2:0 от първия мач у дома над АЗ Алкмаар. Но в 26-ата минута на реванша резултатът бе 2:1 за домакините и те натискаха в търсене на изравняване на общия баланс. Селтик обаче издържа и също е в групите.