Барселона продължава със солидната си игра в испанската Ла Лига, като надделя с 1:0 над гостуващия Селта на "Камп Ноу" в среща от осмия кръг.

Каталунците взеха седмата си победа през сезона, като в шести пореден мач не допуснаха попадение.

Представянето им определено не бе впечатляващо, но с него те събраха актив от 22 точки и се върнаха на върха заради по-добрата си голова разлика спрямо Реал Мадрид. За тимът от Виго това бе трета загуба в последните четири кръга, но десетте точки в актива носят комфортно 11-о място в класирането.

Барса започна вихрено двубоя в първите му минути. Феран Торес направи най-значимия пропуск преди единственото попадение за победителите да вкара Педри в 17-ата минута. Гави центрира отляво и бранител на гостите се намеси, но по този начин направи топката перфектна за Педри, който реализира от лесна позиция.

Каталунците продължиха да доминират през първото полувреме, като Жорди Алба направи пропуск от изгодна позиция.

През втората част Селта категорично бе по-добрият отбор на терена и дори вкара топката във вратата, но голът на Йорген Странд Ларсен правилно бе отменен заради засада. Освен това Тер Стеген направи две много хубави спасявания, макар и в ситуации, в които бяха отсъждани засади.