Изключително красив гол на Никао през първото полувреме се оказа достатъчен за втори триумф на Атлетико (Паранаензе) в турнира Копа Судамерикана. В изцяло бразилски финал срещу Брагантино, завършил 1:0 и излъчен по MAX Sport 3 HD, тимът от Куритиба стигна до втората си титла в надпреварата след дебютния си успех през 2018 година.

Атакуващият полузащитник на “червено-черните” отбеляза единственото попадение в мача в 29-ата минута, когато Давид Теранс проби и стреля от малък ъгъл, а Клейтон Швенгбер отби силния му шут. Топката обаче отиде в обсега на Никао, който със странична ножица я прати точно в далечния вратарски ъгъл и тя влезе в мрежата с помощта на гредата.

Победата на стадион “Сентенарио” в уругвайската столица Монтевидео означава, че Атлетико ще играе в Копа Либертадорес догодина. Тоест, ще смени южноамериканския вариант на Лига Европа за този на Шампионската лига.

Финалът на Копа Либертадорес също ще се проведе на този стадион - на 27 ноември (събота). Той ще противипостави Палмейрас и Фламенго и ще бъде излъче на живо по MAX Sport 1 HD.ю