Сезонът в Серия А официално беше открит със зрелищен мач с 6 гола, в който шампионът Милан не допусна изненада.

"Росонерите" спечелиха с 4:2 в зрелище с Удинезе, което можеше да се наблюдава пряко по MAX Sport 3 HD.

На "Сан Сиро" изненадващо гостите поведоха в резултата още във втората минута след гол на Бекао. Милан обаче бързо стигна до изравнително попадение от дузпа на Тео Ернандес, а след това Анте Ребич направи резултата 2:1 след асистенция на Калабри.

В самия край на първото полувреме Удинезе изравни чрез Мазина.

През втората част обаче Милан беше пълен господар на терена и с голове на Браим Диас и отново Анте Ребич си осигури солидна победа на старта.

За отбелязване е и дебютът на бившия нападател на Ливърпул Дивок Ориги, който се появи в игра за домакините десетина минути преди края.

В другия ранен двубой от дебютния кръг на Калчото Аталанта победи Сампдория с 2:0 като гост. Попаденията бяха дело на Рафаел Толой в 26-ата минута и Адемола Луукман в добавеното време на срещата.