Новият шампион на Испания Реал (Мадрид) изнесе рецитал при гостуването си на вече изпадналия Гранада. Столичани разбиха съперника си с 4:0 в двубой, излъчен пряко по MAX Sport 4 HD.

Домакините научиха съдбата си по-рано днес, след като Майорка победи Лас Палмас и ги лиши от шансове за оцеляване, а пък "белите" играха с настроение, след като преди няколко дни се класираха за финал в Шампионската лига.

Фран Гарсия даде преднина на Реал в 38-ата минута с дебютното си попадение за клуба. Младата турска надежда Арда Гюлер удвои малко преди почивката, като получи асистенция точно от Гарсия. Два гола в рамките на 10 минути след почивката предрешиха всичко - Браим Диас се отличи с красив изстрел за 3:0 в 49-ата минута, а след това пак той бе точен за 4:0 в 58-ата.

По MAX Sport 4 HD гледахте и обрата на Виляреал срещу Севиля - 3:2. Андалусийци повеждаха на два пъти през първото полувреме - Юсеф Ен-Несири вкара от дузпа за 1:0, но Александър Сьорлот изравни почти моментално, но Ен-Несири бе точен и за 2:1 минута преди края на първите 45 минути.

Йерсон Москер изравни за "жълтата подводница" в 84-ата минута, а втори гол на Сьорлот в седмата минута на продължението направи обрата пълен.