Каналите на MAX Sport отново ще ви направят свидетели на вълнуващи сблъсъци от Шампионска лига във вторник вечер.

Днешните срещи са реванши от осминафиналите, а зрелището ще бъде в Манчестър и Порто.

От 22 часа MAX Sport 3 HD ще ви покаже мача между Манчестър Сити и РБ Лайпциг, а по същото време MAX Sport 4 HD ще излъчи двубоя между Порто и Интер.

На "Етихад" в Манчестър, воденият от Пеп Гуардиола тим на домакините ще трябва да свърши това, което всички очакваха от него още на немска земя.

Никой не предвиждаше, че Сити и Лайпциг ще влязат в реванша при равен резултат (1:1 в първия мач), а "гражданите" няма да имат комфортна преднина.

Манчестър Сити е големият фаворит, но РБ Лайпциг показа, че има нужните оръжия да измъкне резултат. Стори го в Германия, защо да не го направи и на Острова.

Гуардиола обаче знае, че само триумфът в Шампионска лига го дели от тоталното величие начело на Сити, а провал срещу опонент като Лайпциг е немислим за него.

Въпросът на вечерта обаче е дали ще видим убедително домакинско представяне от "гражданите", или поредна сериозна сензация с марка Шампионска лига.

По същото време в Португалия, местният Порто посреща Интер след 1:0 за италианския тим на "Сан Сиро".

Минимален аванс, изкован с гол пет минути преди края, а Интер отива на "До Драгао" с мечтата да докосне четвъртфиналите в Шампионска лига за първи път от 12 години насам.