Кризата за Рома и Жозе Моуриньо продължава с пълна сила след срещата с шампиона Интер на "Олимпико".

"Нерадзурите" категорично спечелиха дербито с 3:0, с попадения още през първата част.

А тон за победата на Интер даде Хакан Чалханоглу по доста куриозен начин, когато в 15-ата минута вкара топката във вратата директно от корнер.

10 минути по-късно Един Джеко порази бившия си клуб, като съвсем логично отказа да се зарадва на "Олимпико", където в последните години носеше толкова много радост на феновете на Рома.

Класическото 3:0 пък оформи Дензъл Дъмфрис в края на първата част, когато се разписа с глава.

През втората част Интер дръпна ръчната, но резултатът остана непроменен.

Така поне временно "нерадзурите" излязоха на второто място с 37 точки, една пред Наполи, който играе по-късно днес.

Първи с 38 точки пък е Милан, който по-рано днес имаше дост лека задача срещу последния в класирането Салернитна.

"Росонерите" вкараха два бързи гола до 20-ата минута, които им бяха достатъчни без много усилия да спечелят мача с 2:0.