Палмейрас показа шампионски характер и остава в играта за трета поредна титла на Копа Либертадорес, след като се върна от 0:2 до 2:2 в дербито при гостуването на друг бразилски тим - Атлетико Минейро.

Гледахте първия четвъртфинал от турнира по MAX Sport 4 HD.

Данило вкара в добавеното време за 2:2, след като домакините не успяха да се справят с корнер пред вратата си и топката попадна в разбъркване. До 59-ата минута нещата изглеждаха идеални за домакините, след като Хълк откри в последните секунди на първото полувреме от дузпа, а автогол на Мурильо в 47-ата даде аванс от 2:0 на Атлетико Минейро.

Но същият играч - Мурильо, се реваншира, като намали 12 минути по-късно. В края домакините опитаха да забавят темпото, а не да търсят трети гол, за което бяха наказани. Данило изравни и прати реванша в посока фаворизиране на Палмейрас, който ще приеме съперника след седмица.

Победителят от този дуел ще срещне Естудиантес от Аржентина или бразилците от Атлетико Паранаензе. Първата среща от тази двойка е в петък сутринта от 03:30 часа, а вие можете да я гледате отново по MAX Sport 4 HD.

По същото време тази сутрин имаше и аржентински сблъсък от този етап на турнира - драматично 3:2 за Велес срещу Тайерес от Кордоба, дошло също с гол в последните секунди. Този двубой вървя по MAX Sport 3 HD.

Домакините поведоха с 2:0 по сходен сценарий на този от "Минейрао", като Лукас Янсон вкара в 5-ата и 73-ата минута, сякаш предрешавайки изхода на първия мач от четвъртфиналите в полза на Велес.

Но Микаел Сантос намали в 81-вата минута а почти веднага вкара и Родриго Гаро, с което гостите шокиращо изравниха, напълно против логиката на играта. В 90-ата минута все пак Хулиан Родригес даде победата на Велес, а по трибуните и в този момент, не за първи път в мача, настанаха сбивания. Фенове от Кордоба бяха проникнали на една от трибуните, но бяха "разрити" и атакувани от агитката на домакините.

Победителят от този сблъсък ще играе на полуфинал срещу Фламенго или Коринтианс, като първата бразилска класика завърши 2:0 за "Менго" навън и този тим изглежда абсолютен фаворит за реванша на свой терен.