Палмейрас оцеля в Копа Либертадорес по фантастичен начин, след като му се наложи да играе дори с 9 срещу 11 за около 15 минути срещу един от най-силните отбори на континента. И пак не отпадна! "Зелените" спечелиха с дузпи реванша срещу Атлетико Минейро от четвъртфиналите, а вие видяхте цялата драма по MAX Sport 4 HD.

След 2:2 в първия мач носителят на трофея от последните 2 сезона изглеждаше като фаворит на свой терен, но остана с 10 души в 29-ата минута, когато Данило изрита грубо в центъра съперников играч. Реферът Вилмар Ролдан от Колумбия извади жълт картон, но прегледа ситуацията на ВАР и смени цвета - червено.

Гостите имаха няколко златни шанса да вкарат и да избегнат дузпите, а в 82-арата минута и Густаво Шарпа отиде по-рано към съблекалните с още един директен червен картон. 9 в зелено срещу 11 от Атлетико в бяло и черно!

И при 6 минути добавено време... В него Хълк стреля в гредата, а вратарят на домакините Вевертон спаси още една опасност. В последните секунди Едуардо Варгас от гостите получи втори жълт картон и балансът стана 10 срещу 11, макар и след това реално да не се игра.

При дузпите първите петима бяха безгрешни и от двете страни, но Вевертон спаси удара на Рубенс от Атлетико Минейро, а Мурило остана хладнокръвен като счетоводител - 6:5, класиране на полуфинал на шампиона Палмейрас!

Там го чака победителят от Атлетико Паранаензе (Бразилия) - Естудиантес (Аржентина), като реваншът е в петъчната сутрин от 03:30 часа по MAX Sport 4 HD. Първата среща завърши 0:0 в Бразилия.

Другата двойка вече е ясна, след като Велес Сарсфийлд измъкна 0:1 на терена на Тайерес в Кордоба пред шумните и враждебни трибуни. С общ резултат 4:2 тимът от Буенос Айрес отива на полуфинал и ще срещне Фламенго.

Резервата Хулиан Фернандес вкара в 79-ата минута гола на облекчението за Велес, който по това време бе притиснат в полето си и се бранеше, а Тайерес изпусна няколко добри ситуации да изравни общия резултат.

Този 18-годишен играч се оказва големият жокер на Велес. Той се появи от скамейката тази сутрин, за да реализира 15 минути по-късно скъпоценното попадение. Но преди седмица пак го направи - влезе в 76-ата минута, а в 90-ата вкара за 3:2 и донесе успеха.