Аякс изпрати шампионския си сезон в Ередивизи с равенство. Амстердамският гранд завърши 2:2 при гостуването си на Витес в последния кръг от нидерландския футболен елит.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

Гостите поведоха с гол на Брайън Броби в 15-ата минута, но непосредствено след почивката се оказаха догонващи в резултата след две бързи попадения на Лоис Опенда между 52-ата и 56-ата минута. Едсон Алварез все пак осигури точката на своя тим три минути преди края.

Аякс финишира с 83 точки след 34 изиграни мача и голова разлика 98:19, докато Витес завърши шести с 51 точки.

ПСВ пък надви Цволе с 2:1 след голове на Брума (11’) и Ричард Ледезма (73’). За домакините точен бе Герване Кастанеер в 16-ата минута.

Този двубой бе излъчен пряко по MAX Sport 4 HD.

“Филипсите” завършиха втори с 81 точки, докато Цволе изпада, финиширайки осемнадесети с 27.